leer
Wieden.com.pl
Erfurt live Header1Erfurt live Header2
Specjały kulinarne, które trzeba spróbować będąc w Wiedniu to m.in. Tort Sachera, Wiener Melange (czarna kawa) oraz Wiener Schnitzel.
 
Erfurt live Header8
Start arrow Informacje praktyczne arrow Informacje dla kierowców
Erfurt live Header10 Erfurt live leer0
Reklama:
Advertisement
Informacje dla kierowców
Redaktor: SA   
Spis treści
Informacje dla kierowców
Strona 2
Strona 3
Międzynarodowe prawo jazdy nie jest obowiązkowe. Osoby, które nie ukończyły 18. roku życia, nie mogą prowadzić pojazdów mechanicznych, nawet jeśli mają prawo jazdy. Na autostradach i drogach szybkiego ruchu bezwzględnie wymagana jest tzw. winieta, czyli nalepka potwierdzająca wniesienie opłaty za korzystanie z płatnych dróg. Ceny winiet w 2008 r. wynoszą:

  • dla jednośladów (kategoria A): roczna – 29,50 EUR, 2-miesięczna – 11,10 EUR, 10-dniowa – 4,40 EUR;
  • dla samochodów do 3,5 t (kategoria B): roczna – 73,80 EUR (ważna przez 14 miesięcy: od 1 grudnia 2007 r. do 31 stycznia 2009 r.), 2-miesięczna – 22,20 EUR, 10-dniowa – 7,70 EUR.

Brak winiety naklejonej we właściwym miejscu przedniej szyby samochodu grozi obowiązkowym wykupieniem jednodniowej winiety za 120 EUR. Niezatrzymanie pojazdu do kontroli bądź manipulacje z przyklejaniem winiety grożą grzywną do 3000 EUR. Winiety są do nabycia na austriackich stacjach benzynowych, a także w oddziałach PZM w Polsce, na przejściach granicznych południowej Polski oraz na niektórych stacjach paliw. Na pewnych odcinkach autostrad oraz dróg szybkiego ruchu obowiązują ponadto dodatkowe opłaty za przejazd (np. tunelem). 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Erfurt live leer
Erfurt live unten Erfurt live leer Erfurt live unten

Content by: Wieden.com.pl